TÜRK ANAYASA HUKUKU SİTESİ

www.anayasa.gen.tr 

 

 


Kemal Gözler,  Elveda Anayasa: 16 Nisan 2017’de Oylayacağımız Anayasa Değişikliği Hakkında Eleştiriler, Bursa, Ekin, Mart 2017, VIII+192 sayfa ÇIKTI  [Tanıtım]

 

Kemal Gözler, “Elveda Kuvvetler Ayrılığı, Elveda Anayasa: 10 Aralık 2016 Tarihli Anayasa Değişikliği Teklifi Hakkında Bir Eleştiri”

 

22 Aralık 2016 Tarihinde Yayınlanan İlk Versiyonu (5 Sayfa) Okumak İçin İzleyen Linkleri Tıklayınız: 

[HTM Formatında] http://www.anayasa.gen.tr/elveda-anayasa-v1.htm 

[PDF Formatında] http://www.anayasa.gen.tr/elveda-anayasa-v1.pdf 

 

23 Aralık 2016 Tarihinde Yayınlanan İkinci Versiyonu (8 Sayfa) Okumak İçin İzleyen Linkleri Tıklayınız: 

[HTM Formatında] http://www.anayasa.gen.tr/elveda-anayasa-v2.htm 
[PDF Formatında] http://www.anayasa.gen.tr/elveda-anayasa-v2.pdf 

 

Kemal Gözler, “Elveda Kuvvetler Ayrılığı, Elveda Anayasa: 10 Aralık 2016 Tarihli Anayasa Değişikliği Teklifi Hakkında Bir Eleştiri”, Ankara Barosu Dergisi, 2016/4, s.25-36 ( http://www.anayasa.gen.tr/elveda-anayasa-abd.pdf

 

 


© 22.12.2016. Kemal Gözler.

Not: Bu makale, önümüzdeki günlerde bir kağıt dergiye yayınlanması için göndermeyi düşündüğüm bir makalenin hazırlık versiyonudur. Hâliyle yazar, kağıt dergide yayınlanıncaya kadar, bu makalede değişiklik, düzeltme ve geliştirme yapma hakkını saklı tutar.

 

___________________

Bu makaleye bir kağıt dergide yayınlanıncaya kadar şu şekilde atıf yapılabilir:

Kemal Gözler, “Elveda Kuvvetler Ayrılığı, Elveda Anayasa: 10 Aralık 2016 Tarihli Anayasa Değişikliği Teklifi Hakkında Bir Eleştiri”, www.anayasa.gen.tr/elveda-anayasa.htm (İlk Konuluş Tarihi: 22 Aralık 2016)

 

___________________

Makale 16 Ocak 2016 tarihi itibarıyla Ankara Barosu Dergisinde yayınlanmıştır. Makaleyi Ankara Barosu Dergisindeki sayfa düzeniyle PDF versiyonunda okumak için izleyen linki tıklayınız:

http://www.anayasa.gen.tr/elveda-anayasa-abd.pdf

Bundan sonra makaleden alıntı yapmak isteyen yazarların Ankara Barosu Dergisinde yayınlanmış halinden alıntı yapmaları ve kaynağını aşağıdaki şekilde göstermeleri rica olunur.

Kemal Gözler, “Elveda Kuvvetler Ayrılığı, Elveda Anayasa: 10 Aralık 2016 Tarihli Anayasa Değişikliği Teklifi Hakkında Bir Eleştiri”, Ankara Barosu Dergisi, 2016/4, s.25-36.

 

___________________

Ana Sayfa: http://www.anayasa.gen.tr

Editör: Kemal Gözler

E-mail: kgozler[at]hotmail.com